Üsküp'te Yenilik: Çocuk Köşesi!

Üsküp'te Yenilik: Çocuk Köşesi!

Küçükler için eğlence. Pasaport kontrolü ve güvenlik kontrolünden hemen sonra, kapılara yakın konumda bulunan Çocuk Köşesi için TAV Macedonia duvarlara resimler yapması için bir ressam görevlendirdi ve sonrasında da bu köşeyi bir çocuk parkı gibi oyuncaklarla donattı.

TAV Tech Endonezya'da

TAV Technologies Endonezya'da bulunan West Java Uluslararası Havalimanı Projesi'ni başarıyla tamamladı.

Sürpriz Lezzetler

Sürpriz Lezzetler

Her ayın son Cuması TAV Yönetim Binası’nda yapmış olduğumuz Sürpriz Lezzetler etkinliği ile hem iş dışında paylaşımlarda bulunuluyor hem de yaptığımız çekilişlerle heyecanı arttırıp keyifli vakit geçiriyoruz.

180 DK Biz Bize

TAV Holding çalışanları olarak birbirimizi yakından tanımak, birlikte çalışma ve başarma kültürünü desteklemek, bağlılık ve çalışan memnuniyetini arttıracak önerileri çalışanlarımızdan duymak adına 2 haftada 1 gün 180 DK bir araya geliyoruz.

TAV Buluşmaları Sürüyor

TAV Buluşmaları'na iş adamı Sadettin Saran ile başladık. Ünlü oyunculardan Mehmet Aslantuğ, Ebru Cündübeyoğlu ve Sunay Akın ile buluşmalarımız devam etti. Çok keyifli geçen sohbetlerimizde liderliğe dair hayata, sosyal yaşama dair konulara değindik.

Anneler Günü ve Babalar Günü'nü Kutladık

Bu yıl Anneler Günü’nde “Annem Ben Kadarken” projesiyle TAV’da çalışan annelerin küçükken yapmaktan keyif aldıkları bir aktiviteyi kendi çocuklarıyla bugüne taşıyarak hayata geçirmeleri sağlandı ve o anlar fotoğraf karelerine yansıtıldı.


Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Bodrum-Milas ve Antalya Gazipaşa Havalimanları’nda ise çalışan anne ve anne adayları “Anne Kahvaltısı” etkinliğine katıldı.


"Kalbimdeki Kahraman Babam" etkinliğinde de TAV’lı babalar çocukluklarında yapmaktan keyif aldıkları aktiviteleri veya gündelik hayatlarındaki hobileri çocuklarıyla hayata geçirirken kamera karşısına geçti. Bu fotoğraflar da TAV Yönetim Binası koridorlarında sergilendi.

C&B'nin Pasta Ustalarına Üç Ödül

Cakes & Bakes Üretim Tesisleri Butik Pasta Bölümünün başarılı ustaları İstanbul Culinary Cup’tan üç ödülle döndü. Merve Yüceer Düğün Pastası kategorisinde Altın Madalya, Ezgi Çoban ve Sena Sevimli “Minyatür” kategorisinde Gümüş Madalya kazandılar.

ATÜ Duty Free Lexus Kazandırdı

24 Şubat - 20 Haziran 2018 tarihleri arasında, ATÜ Duty Free’nin İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes havalimanlarındaki geliş katı mağazalarından alışveriş yapan müşteriler, alkol ve tütün ürünleri hariç her 50€’luk harcamaları için, anahtar teslim fiyatı 1 adet Lexus RC F Carbon otomobil kazanma şansına sahip oldular. 45,000’in üzerinde kayıt alınan çekilişte, Türkiye’de sadece 3 adet olan aracın kazananı noter huzurunda yapılan çekilişle İstanbul’dan Cansu Yıldız oldu ve ödülünü İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki törenle teslim aldı. ATÜ Duty Free, Temmuz ayı içinde başlayacak yeni çekiliş kampanyası ile Türkiye’nin en önemli giriş kapılarında müşterilerine yeni bir araç kazanma şansı sunacak.

Batum Uluslararası Havalimanı'nda Altyapı Geliştirme Çalışmaları

Batum Uluslararası Havalimanı'ndaki inşaat çalışmaları son aşamasına ulaştı. Şu aşamada, altyapı geliştirme projesi kapsamında, ilave check-in kontuarları düzenleniyor. Proje kapsamında, hem geliş hem de gidiş salonlarına ilave pasaport kontrol masaları da yerleştirilecek. Ayrıca, pistteki uçak park alanı genişletme çalışmaları da tamamlanmak üzere. Genişletilen uçak park alanı pozisyonları ile birlikte Batum Uluslararası Havalimanı aynı anda 10 uçağa hizmet verebilecek.

TAV’lılar Üsküp Maratonu’nda

2018 WizzAir Üsküp Maratonu çok geniş bir katılımla gerçekleşti. Maratonda BTA ve TAV Üsküp çalışanları birlikte koştu.

Cakes&Bakes Avrupa’nın En İyi Havalimanı Kafesi!

Cakes&Bakes, Helsinki’de düzenlenen 7. FAB Conference & Awards 2018’de “Yılın Havalimanı Kafe Noktası" kategorisinin Avrupa birincisi olarak ulusal ve uluslararası alandaki başarılarına bir yenisini daha ekledi.

TAV Georgia'ya Altın Marka Ödülü

TAV Georgia, Gürcistan Ticaret ve Sanayi Odası, European Foundation (Avrupa Vakfı), Gürcistan İsveçli İş Adamları Derneği ve Girişimci Kadınlar Derneği tarafından organize edilen Gürcistan'ın İş Hayatı Oscarlarında Ulaşım ve Hizmet kategorisinde birinci oldu.

Havaş İzmir Yenikurudereli Öğrencileri Ağırladı

Havaş İzmir İstasyonu, Kemalpaşa Yenikurudere Köyü İlköğretim Okulu öğrencilerini apronda ağırladı.23 öğrenci apron turu yaparak uçakları ve yer hizmetleri araçlarını yakından görme imkanı buldu. İlk kez uçak içine binme fırsatı da yakalayan öğrencilere hediyeler de armağan edildi.

Havaş Sivil Havacılık Zirvesi’ndeydi

Havaş Nişantaşı Üniversitesi Sivil Havacılık Zirvesi'nde öğrencilerle buluştu. Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Havacılık Yönetimi, Kabin Hizmetleri ve Uçak Teknolojisi bölümlerinden öğrencilerin katıldığı zirvede, sektörden temsilcilerin yanı sıra Havaş İK ve Eğitim Müdürü Can Birkan da yer aldı.

TAV Tunisie Yerel Halka Destek Oldu

Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında, TAV Tunisie ve bağlı şirketler (ATU, TAV Technologies, TAV TOS+ ve BTA) Enfidha ve Monastır havalimanları civarında yerleşik olan, ihtiyaç sahibi 250'den fazla aileye toplamda 9 tonluk yiyecek yardımında bulundu.

İzmir Öğrencilerle Buluştu

9 Eylül Üniversitesi Efes Meslek Yüksekokulu Sivil Hava Ulaştırma Programı öğrencileri, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nın da teknik gezi gerçekleştirdi; TAV Ege Genel Müdürü Erkan Balcı ve Terminal İşletme Müdürlüğü Yöneticileri ile biraraya gelen öğrenciler operasyon ve teknik konularda yöneticilerimizden bilgi aldı. Bu yıl 10. su düzenlenen İEÜ Lojistik Yönetimi Bölümü Üniversite Sanayi İşbirliği Etkinliği'nde de TAV Ege Genel Müdürü Erkan Balcı açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

TAV İnşaat Amsterdam’da

TAV İnşaat Schiphol Havalimanı’nda ek terminal binası ihalesini kazandı. TAV İnşaat’ın Paris’te Charles de Gaulle Havalimanı’nda gerçekleştirdiği Aéroports de Paris Genel Müdürlük Binası’ndan sonra, bir Avrupa Birliği ülkesinde kazandığı ikinci proje olan 56 bin metrekare büyüklüğündeki Ek Terminal Binası 3 kattan oluşuyor ve yolcu binasında 5 dar, 3 geniş gövdeli uçağın aynı anda yanaşabileceği 8 köprü yer alıyor.

Derin Derinlik Sergisi İzmir’de

TAV Galeri İzmir'de Fulya Ocak'ın çektiği su altı fotoğraflarından oluşan "Derin Derinlik" adlı sergi yolcuların beğenisine sunuldu.

İzmir’de İki Yeni Havayolu

Saudia Havayolları'nın Cidde-İzmir uçuşları Suudi Arabistan Krallığı Türkiye Büyükelçisi Waleed A.Elkhereiji’nin katıldığı törenle başladı. İzmir’in portföyüne eklenen bir diğer havayolu da Azur Air oldu. Şirket Moskova Domodedova-İzmir uçuşlarına başladı.

Bodrum’da Üç Yeni Havayolu


Air Arabia Sharjah - Milas Bodrum uçuşlarına başladı. Qatar Aiways Milas-Bodrum Havalimanına ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Seferler, Airbus A320 ile 28 Eylül'e kadar haftada iki kez yapılacak. Rossiya Havayolları'na ait Moskova İlk uçuşu Milas Bodrum Havalimanı'nda çiçeklerle karşılandı.

İngiliz TUI Tekrar Enfidha Havalimanı'nda

İngiliz tur operatörü TUI 3 yıllık bir aradan sonra Enfidha-Hammamet Havalimanı uçuşlarını tekrar başlattı. Bristol'dan gelen ilk uçuş, havalimanına 220 yolcusuyla indi. 1 Mayıs-26 Ekim arasında Bristol, Manchester, Birmingham ve Londra'dan gerçekleştirilecek uçuşlar, Salı günleri iki ve Cuma günleri de üç uçuş yapılacak şekilde düzenlendi.

CONDOR Monastır Havalimanı'na Geri Dönüyor

CONDOR, bu sezonda Monastır Havalimanı'ndaki operasyonlarına devam etme kararı aldı. Program dâhilinde CONDOR, bu sezon 24 Ekim'e kadar Duesseldorf, Frankfurt ve Köln'den Pazar günleri 3, Çarşamba günleri ise 2 uçuş gerçekleştirecek.

Gazipaşa’da Sezon Hızlı Başladı

Gazipaşa Alanya Havalimanı Azur Air’in Moskova’dan gerçekleştirdiği seferle tarihindeki ilk 757-200 model uçağı karşıladı. PegasFly bu yıl Novograd’dan GZP’ye uçmaya başladı. Sezon boyunca Kopenhag’dan 114 sefer planlayan Corendon’un ilk uçuşu 187 yolcuyla geldi. Romen havayolu Blue Air ile birlikte Gazipaşa’nın portföyüne eklenen en yeni havayolu da Buta oldu. Şirket Azerbaycan’dan 250 karşılıklı sefer düzenleyecek.

Havaş Yeni Müşterilerle Büyüyor


Havaş, Antalya’da bu sezon LOT Havayolları ve JET2 Havayolları’na hizmet sunuyor. İstanbulda’ysa Oman Air'ın seferlerinde yer hizmetleri operasyonunu üstleniyor. Oman Air'ın, 3 Haziran'da Maskat'tan İstanbul Atatürk Havalimanı'na düzenlediği ilk sefer kapsamında düzenlenen törene, Havaş Genel Müdürü Kürşad Koçak ile TAV ve BTA yetkilileri katıldı. Dört yıl aradan sonra tekrar Gaziantep uçuşlarına başlayan Germania Havayolları'nın ilk seferi çiçeklerle karşılandı. Berlin - Gaziantep uçuşlarını haftada bir kez gerçekleştirecek havayoluna, yakında başlayacak Kütahya seferlerinde de Havaş yer hizmetleri sunacak.

Tiflis Yeni Güzergâhlarla Hızlı Büyümesine Devam Ediyor

Hem Kuveyt Devleti'ne ait olan Kuwait Havayolları hem de Kuwait Jazeera Havayolları Kuveyt-Tiflis arasında karşılıklı uçuşlar gerçekleştirmeye başladı. Jazeera Havayolları A320 tipi uçaklarla Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri olmak üzere haftada üç defa Riyad ve Cidde'den de uçuşlar gerçekleştirecek.

Suudi Arabistan'ın düşük maliyetli havayolu şirketi Flynas da Riyad-Tiflis arasındaki ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Aynı gün, havayolu şirketi ilk kez Cidde'den de bir uçuş gerçekleştirdi. Yaz sezonu boyunca, şirket, A320 tipi uçaklarla haftada üç defa Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri Riyad ve Cidde'den uçuşlar gerçekleştirecek.

Korean Air Tiflis Uluslararası Havalimanı’na ilk charter uçuşunu yaptı. Güney Kore'den gelen misafirleri Dış İşleri Bakanlığı, Gürcistan Milli Turizm İdaresi temsilcileri ile TAV Georgia yetkilileri karşıladı.

Myway havayolları da Harkov'dan Tiflis ve Batum istikametine düzenli uçuşlar gerçekleştirmeye başladı. Tiflis-Harkov arasındaki karşılıklı seferler, Salı ve Cumartesi günleri olmak üzere haftada iki kez B737-800 tip hava aracı ile yapılacak. Harkov, Myway havayollarının Ukrayna'da uçtuğu tek destinasyon da olmayacak. Bu yılsonuna kadar havayolu şirketinin Kiev'den de uçuşlar düzenlemesi bekleniyor.

Buna ilaveten, 1 Eylül itibariyle, Romanyalı havayolu şirketi TAROM Bükreş-Tiflis arasında haftada üç defa olmak üzere karşılıklı uçuşlar gerçekleştirmeye başlayacak.

Pobeda ve UVT Batum Uçuşlarına Başlıyor

26 Mayıs'ta Pobeda Havayolları RostoBatum-Rostov güzergâhı üzerindeki ilk doğrudan uçuşunu gerçekleştirdi. Seferler Çarşamba ve Cumartesi günleri olmak üzere haftada iki kez 737-800 tip hava aracı ile yapılacak.

UVT Aero Perm-Batum arasındaki ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Yaz sezonu boyunca şirket Perm ve Kazan'dan uçuşlar kaldıracak.