Değerli çalışma arkadaşlarım,

TAV Grubu, kuruluşundan itibaren havalimanı tasarımı, yapımı, finansmanı ve işletmeciliğine odaklanarak bugünlere ulaştı. Bu sektöre odaklanarak uzmanlaştık ve bu sayede inovasyon yapabildik, paydaşlarımız için katma değer yaratabildik. Paydaş listemizin ilk sırasına çalışanlarımızı koyduk. Çalışanları mutlu olmayan bir şirketin müşterilerini memnun etmesi mümkün değildir.

TAV’ın iş modeli, farklı birimleri arasında üst düzeyde iletişimin gerçekleşmesini gerektiriyor. Yolcularımızın seyahat planlarına başladıkları andan uçağa adım attıkları ana kadarki tüm davranışlarını, ihtiyaçlarını ve beklentilerini anlamamız ve buna uygun hizmet ve çözümler üretmemiz gerekiyor.

Yedi ülkede 15 havalimanı işletiyoruz. Ürün ve hizmetlerimizse 20 ülkede 78 havalimanında tercih ediliyor. Her havalimanının farklı bir yolcu profili, her yolcu profilinin farklı ihtiyaç ve beklentileri var. Her ülkenin farklı hukuksal, ekonomik, idari ve kültürel süreçleri var.

Bütün bu yaşayan organizmayı yönetebilmek için, bilgi paylaşımını ve iletişimi en üst düzeyde tutmak zorundayız. Bunu gerçekleştirdiğimizde inovatif çözümlerin ortaya çıktığını ve başarının beraberinde geldiğini görüyoruz. İç iletişim dergimiz Newsport’un ilk sayısı, 2006’da TAV İstanbul’da edindiği bilgi birikimiyle Türkiye ve yurtdışında ilk büyüme hamlesine başladığı günlerde yayınlanmıştı.

Aradan geçen sürede çok önemli dönüm noktalarından geçtik, şirketimizi halka arz ettik, ADP ile dünyanın en büyük havalimanı işletmeciliği platformlarından birini ortaya çıkarttık, birlikte küresel pazarda tercih edilen bir marka yarattık.

Bu arada yayın hayatına ara veren Newsport, şimdi online bir dergi olarak, tamamen TAV’ın iç kaynaklarıyla hazırlanarak yeniden sizlerle buluştu. Böylece birbirimizi daha iyi tanımak, yaptıklarımızın kısa dönemli bir bilançosunu çıkarıp yeniden hatırlamak için bir platformumuz daha oldu.

Keyifle okuyacağınızı umuyorum.

Sani Şener
TAV Grubu, CEO