Franck Mereyde

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkan Yardımcısı

1. Lütfen bize kendinizden bahseder misiniz, Franck Mereyde kimdir?

Evliyim ve 8-15 yaş aralığında 3 kızımız var. Son 22 yıldır yönetici pozisyonundayım. Ekibimle çözümler üretmeyi, insanın önem arz ettiği sektörümüz ile ilgili tutkularımı paylaşmayı, işimize anlam katmayı ve her şeyin çok hızlı değiştiği bir dünyada çevik olmaları için ekiplerimizi desteklemeyi seviyorum. Ben bir mühendisim ve en sevdiğim konular hala havacılık ve veri modelleme. Nesnelerin nasıl çalıştığını anlamak kısa, orta ve uzun vadede yönetmek hoşuma gidiyor.

2. Ne kadar süredir İstanbul'dasınız?

ADP, TAV ile daha yakın çalışmaya karar verdiğinde ben ADP'nin icra kurulundaydım. Bu projeyi her zaman destekledim ve TAV'ın en iyi şirketlerden biri olduğunu düşündüm. İstanbul'daki ekibe Eylül 2017 tarihinde tüm ailemle birlikte katıldım ve hepimiz bu şehirde yaşamaktan ve her ay Türkiye'nin bir yerini keşfetmekten çok mutluyuz. Hâlihazırda 6 farklı bölgeye gittik ve her zaman da çok iyi vakit geçirdiğimizden tekrar tekrar gitmek istedik. Artık İstanbul bizim evimiz ve her zaman İstanbul'a geri dönmekten mutluluk duyacağız.

3. En sevdiğiniz Türk yemeği?

Pek çok yemek seviyorum. Türkiye'deki inanılmaz ve harika yemek seçimlerine bayılıyorum. Gaziantep'ten Karadeniz'e, Doğu'dan Ege kıyılarına kadar her yerde et, balık ve pek çok muhteşem sebze ve tatlılar tattık. Tabi harika şarap ve peynir çeşitlerini de unutmamak lazım!

4. Hayattaki mottonuz nedir?

Geçmişten ders al, şimdiyi yaşa ve geleceği geliştirmek için neler yapabileceğini düşün.

5. Hayatta tolere edemediğiniz şeyler nedir?

"Bu hiç adil değil" demek için vakit kaybetmeyin. Düşünün ve etrafınızdaki şeyleri daha iyiye yönlendirmek için harekete geçin.